En İyi 5 Film Yabancı Sinema 2016 Yılı

En İyi 5 Film Yabancı Sinema 2016 Yılı

EN İYİ 5 FİLM - YABANCI SİNEMA EN İYİ FİLMLER

en iyi 10 film aksiyon filmleri
En İyi IMDB Puanına Sahip Filmler


Merhaba, 

Değerli Sosyality okurları bu yazımızda sizlere gelmiş geçmiş en iyi 5 filmi konu alan yazımızla buluşturacağız.


İlk filmimiz herkesin yakından bildiği ve izlemeyen sinema severin kalmadığı "Esaretin Bedeli "filmidir.

Esaretin Bedeli 

Film 1994 ABD yapımıdır. 10 Mart 1995 Tarihinde vizyona girmiştir. Tür olarak dram,suç ve polisiye kategorisinde yer almaktadır.  Film 104 dakika olup, filmde Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton, James Whitmore, Clancy Brown aktörler yer almıştır.

Film Özeti ;

Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. Burada başta Red olmak üzere yeni arkadaşlar edinir. Hapishane yaşamını uyum sağlamaya çalışırken diğer yandan da bilgisi ve kültürüyle etrafındaki insanları etkilemeyi başaracaktır.


İkinci filmimiz ise bir çok izleyicinin serisini aralıksız izlediği film olaran Yüzüklerin Efendisi Serisinin Kralın Dönüşü filmidir.

Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Film 2003 ABD ve Yeni Zelanda yapımıdır. Vizyon tarihi ise 19 Aralık 2003'tür. Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü, tür olarak Aksiyon, Fantastik ve Savaş kategorisinde yer almıştır. Süre olarak 201 dakikaya sahip filmde, Orlando Bloom, Elijah Wood, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Hugo Weaving gibi aktörler rol almıştır.

Film Özeti ;

Aragorn, kendi ırkının çağrısına cevap vererek, Orta Dünya’nın bütün kaderi onun elindeyken doğumuyla birlikte ona verilen gücünü kullanabilecek midir? Karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken Gandalf, Gondor’un yaralı ordusunu toparlamak için hazırlıklara başlar. Gandalf’a gereken destek Rohan Kralı Theoden’den gelir. Thoden, tarihin bu en büyük savaşı için tüm savaşçılarını seferber eder. İçlerinde saklanan Eowyn ve Merry ile birlikte insanlar, tüm cesaretlerine ve ırklarına olan sonsuz bağlılıklarına rağmen Gondor’u kuşatan düşmanların karşısında güçsüzdür. Çok büyük kayıplar vereceklerini bilseler de insanlar Sauron’un dikkatini başka yöne çekerek Yüzük Taşıyıcısı’nın yolculuğunu tamamlamasını sağlamak için hayatlarının en zor savaşında birbirlerine kenetlenirler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar