Aşırı Terlemeye Çözümler,Terlemeye Doğal Çözümler

Aşırı Terlemeye Çözümler,Terlemeye Doğal Çözümler


Vücudumuz kendi sıcaklığını korumak, su ve tuz dengesini korumak, bazı atıkları da dışarı atmak için yaptığı bu terleme eylemini daha nadir gerçekleştiriyor. Gerçekleştirdiği anda bile hafif bir rüzgâr, veyahut deodorant tipi önlemlerimiz bizi su gibi olmaktan, leş gibi kokmaktan koruyor.

Öncelikle çok sıcak ve baharatlı gıdalardanalkoldensoğandansarımsaktan ve kafeinden uzak duracaksınız! Bu maddeler terlemeyi tetikler.

Magnezyum ve B vitamini dostlarınızdır!


Terlemeyi azaltan bu iki madde de muzda bolca var, haberiniz olsun :) Ayrıca öğünlerinizde yeşil yapraklı sebzelere de bolca yer vermelisiniz.

Bol su için!


Günde 6-8 bardak su tüketmeniz gerekli. Bol su yalnızca vücut sağlığınız için değil, terinizin kötü kokmaması için de önemli.

Aşırı terleyenler için başka başka işlemlerimiz de var;


Çayı görüp bol çay içeceğinizi düşünmeyin, aman! O çay başka bir işlem için mevcut: Fazla terleyen el ve ayaklarınızı önceden demleyip soğuttuğunuz çayın içinde bekletmeniz terlemenizi azaltacaktır.
Bir başka işlem de koltuk altlarınızı düzenli olarak elma sirkesi ya da karbonat ile yıkamanız.

Koltuk altlarınıza bir önlem daha;


Koltuk altlarınızı geceden limon suyu ya da şap ile ovmanız, sabah uyandığınızda yıkamanız da aşırı terlemenizi giderecek başka bir yöntem.

Son olarak; üzüm!


Her gün bir avuç üzüm yiyin! Çünkü bu nefis meyve vücudunuzu serin tutabilmenize yardımcı olur.
aşırı terlemeye bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu,koltuk altı terlemeye çözüm,koltuk altı terlemesine son,aşırı terleme ilaçları,aşırı terlemeye çözüm önerileri,terlemeye çözüm bulundu,terlemeye karşı ilaç,terlemeye çözüm kadınlar kulübü
Kaynak : Mynet.com
Etiket