Bilgisayardan Silinmeyen Programları Silmek, Pc'den Program Silme

Bilgisayardan Silinmeyen Programları Silmek, Pc'den Program Silme

İlerleyen teknoloji ve web ortamıyla birlikte bilgisayarımıza çok sayıda ciddi hasarlar verebilecek veri kaybına uğratabilecek programlar ve virüsler mevcuttur. Peki biz bu virüslerden nasıl kurtuluruz. Kalıcı olarak silinmeyen programları nasıl silebiliriz. Bilgisayarımızdaki virüsleri nasıl temizler? Bilgisayarımızı nasıl virüse karşı koruruz tüm bu sorularımızın cevapları yazımızda mevcuttur.

1. Yöntem "Denetim Masası" yöntemi;


Bu yöntemde herkesin bildiği gibi Denetim Masası > Program Ekle-Kaldır daha sonra silmek veya kaldırmak istediğimiz programı veya oyunu seçerek "kaldır" butonuna basarak işlemi gerçekleştiriyoruz.

2. Yöntem "C Klasör Silme" yöntemi;


Bu yöntemde Bilgisayarım > C Klasörüne girerek silmek veya kaldırmak istediğimiz programın veya oyunun klasörünü silerek gerçekleştirebilirsiniz.

3. Yöntem "Komple Silme Kayıt Defteri" yöntemi;


bu yöntemde programları veya oyunları bilgisayarınızdan komple olarak kaldırabilirsiniz.
İlk olarak Başlat butonuna basarak Çalıştır yazıyoruz ve enter diyoruz. Sonrasında bize açılan pencereye "Regedit" yazarak kayıt defterine ulaşıyoruz. Aşağıdaki yöntemle program yada oyunu silme işlemini gerçekleştiriyoruz. Eğer oyununuz yada programınız bu bölümde mevcut değil ise kayıf defterinde iken "CTRL+F" komutunu ayı anda tıklayarak çıkan pencereye programın yada oyunun ismini yazarak bulup silme işlemini yapıyoruz.

\HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
Açılan listede bilgisayarınızda kurulu olan programları göreceksiniz. Silmek istediğiniz programın ismini bulun ve DELETE tuşuna basarak silin. CTRL+F tuşuyla hızlı şekilde arayabilirsiniz.silinmeyen programları silme programı,silinmeyen dosyaları silme programı gezginler,denetim masasından silinmeyen programları silme,kaldıramadığımız programları kaldırma,bilgisayardan program kaldırma,program kaldırma nasıl yapılır,en iyi silme programı,denetim masasında görünmeyen programları kaldırma,en iyi virüs temizleme programı hangisi,virüs temizleme programı indir ücretsiz 2017,virüs temizleme nasıl yapılır,telefon virüs temizleme,telefon virüs temizleyici indir,android virüs temizleme programı indir,virus temizleme programı indir bedava,virüs temizleme programı indir gezginler


Etiket