İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır,İşsizlik Maaşı 2017

İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır,İşsizlik Maaşı 2017

işkur işsizlik maaşı sorgulama,işsizlik maaşı başvurusu,işsizlik maaşı hesaplama 2017,işsizlik maaşı nasıl alınır şartları nelerdir 2017,işsizlik maaşı kaç ay,işsizlik maaşı ne kadar 2017,işsizlik maaşı ne kadar oldu,işsizlik maaşı nereden alınır,işkur işsizlik maaşı,tc ile işsizlik maaşı sorgulama,işkur işsizlik maaşı başvurusu,e devlet işsizlik maaşı sorgulama,işkur işsizlik maaşı sorgulama tc ile,işkur işsizlik maaşı ne kadar oldu son durum,işsizlik ödeneği,işsizlik ödeneği alma şartları,işsizlik sigortası

İşsizlik Maaşı Kimler Alabilir,İşsizlik Maaşı Nasıl Hesaplanır tüm detaylar;

Bu uygulamadan faydalanmak için işten çıkartılmış ve buradan ayrılmadan önce 120 gün prim ödeyerek çalışmış olmanız gerekiyor.

İşsizlik maaşı alma şartları 2017

Bunun yanısıra son üç yıl içerisinde de en az 600 gün işsizlik sigorta primlerinizi ödemiş olmak da gerekli oluyor. Eğer bu durumları yaşayan kişilerden biriyseniz bulunduğunuz statüye göre on aya kadar maaş alabiliyorsunuz.

İşsizlik maaşı ne kadar?

Edinilen bilgiye göre; işten ayrılmadan önce son 120 gün olan eksiksiz prim ödeme süresinin 30 güne, son 3 yılda 600 gün prim ödeme şartının da 100 güne çekilmesi, kendi kusuru dışında işten çıkarılma şartının kaldırılması üzerinde duruluyor.

İşsizlik maaşı ne kadar?

İşsizlik maaşının süresinin uzatılması ve tutarının artırılması da gündemde. Mevcut sistemde işsizlik maaşı bağlanırken son 4 aylık dönemdeki ortalama brüt kazanca bakılıyor.
İşsizlik maaşı ne kadar?Kazancın yüzde 40'ı kadar maaş ödeniyor. Maaş, brüt asgari ücretin yüzde 80'ini aşamıyor.

İşsizlik Maaşı, İşsizlik Maaşı 2017, İşsizlik Maaşı Kimler Alabilir, İşsizlik Maaşı Kaç Ay Verilir, İşsizlik Maaşı Hesaplama, İşsizlik Maaşı Ne Kadar,
işsizlik maaşı ne kadar,işsizlik maaşı kimler alabilir


İşsizlik maaş süresi nedir? nasıl belirlenir?

İşsizlik maaşını hizmet akdinin feshinden önceki son 3 yıl içerisindeki sigorta primi belirliyor. Prim günü arttıkça maaş süresi de artıyor.

Hesaplama nasıl yapılıyor?

İşsizlik maaşı süresi gibi alınacak maaşın belirlenmesinde de sigorta primleri belirleyici oluyor.
İşsizlik maaşı alma şartları 2017İşsizlik maaşı hesaplaması, sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde kırkı olarak yapılıyor.

Hesaplanan ödenek miktarı, aylık asgari ücretin brüt tutarının yüzde 80'ini geçmiyor.
Bu maaşın sınırları geçerli asgari ücrete göre belirleniyor ve en düşüğü brüt asgari ücretin yüzde 40’ı en yükseği ise yüzde 80’i kadar oluyor. Bu yıl rakamlar 711 lira ile 1.422 lira olarak belirlendi.
İşsizlik maaşı alma şartları 2017Başvuru, İŞKUR birimine şahsen gelerek veya elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilir.

Kaynak : Mynet

İşsizlik Maaşı, İşsizlik Maaşı 2017, İşsizlik Maaşı Nasıl Hesaplanır, İşsizlik Maaşı Kimler Alabilir, İşsizlik Maaşı Kaç Ay Verilir, İşsizlik Maaşı Hesaplama, İşsizlik Maaşı Ne Kadar,
Etiket