Hıçkırık Nalan Kimdir? Gerçek Adı Ne? Sezgi Sena Akay Kimdir?

Hıçkırık  Nalan Kimdir? Hıçkırık  Nalan Gerçek Adı ? Hıçkırık  Nalan gerçek ismi, hangi dizilerde oynadı, Hıçkırık  Nalan karakteri gerçek adı,Nalan kimdir ,Sezgi Sena Akay biyografisi,Sezgi Sena Akay nereli,Nalan  kaç yaşında,Sezgi Sena Akay kaç yaşında,Nalan kimdir,,Sezgi Sena Akay biyografi,Sezgi Sena Akay evli mi,sezgi sena akay kimdir,sezgi sena akay oynadığı diziler,sezgi sena akay...

Çok yakında Kanal D ekranlarında başlayacak olan "Hıçkırık" dizisinin başrollerinden biriside Sezgi Sena Akay'dır.Dizideki Nalan karakterini canlandıran Akay'ı gelin hep birlikte tanıyalım..

Hıçkırık, Kimdir, Oyuncular, Dizi Oyuncuları, Sena Akay Kimdir, Sezgi Sena Akay Kimdir, Hıçkırık Nalan Kimdir, Hıçkırık Nalan Gerçek İsmi, Sena Akay Kaç Yaşında, Nereli,
Sezgi Sena Akay Kimdir? Hıçkırık Nalan kimdir

Sezgi Sena Akay Kimdir? 
Güzel oyuncu dünyaya 31 Ekim 1995 yılında gelmiştir. İstanbul doğumlu güzel oyuncu Akay, Lise öğretimini Erenköy Kız Lisesi'nde gördükten sonra Galatasaray'da voleybol oynamaya başlamış ve daha sonra Fenerbahçe altyapısına da girmiştir. Sezgi Sena Akay 18 yaşına kadar voleybol ile ilgilenmiş olup, Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okumaya devam etmektedir.

Akay 2017 yılında 17 yaşındayken Best Model Of Turkey yarışmasına seçildikten sonra aynı yıl Best Model Of The World'e de seçilmiş ve ün kazanmıştır.

2014 Yılında bir kaç oyunculuk denemeyi yaşayan genç oyuncu, ilk deneyimini Zeytin Tepesi dizisinde Nevin karakterini canlandırmakla yaşadı.

2015 Yılında ise Acı Aşk adlı Show Tv dizisinde yer aldı ve bu dizide başrol oyuncusu olarak oynadı. Oynadığı bu iki dizide reytinglerden kötü sonuçlar alınca final yapmak zorunda kaldı.

Güzel oyuncu en son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Sanavber karakterine can vermiştir.


Etiket