Cloud Server Nedir? Bulut Sunucu Nedir?

Cloud Server Nedir? Bulut Sunucu Nedir?

cloud server nedir,cloud server free,ücretsiz bulut sunucu,cloud server kurulumu,bulut sunucu nasıl kurulur,xcloud nedir,google bulut sunucu,natro cloud panel,sunucu kirala,bulut sunucu nedir,cloud server ne işe yarar..

Bir çok alanda işimize yarayan bu tür serverlar genel anlamda maksimum özellikli ve minimum özellikli olurlar.


Cloud Server Nedir? Bulut Sunucu Nedir?

Bulut Sunucu yani Cloud Server, işlemci, bellek, vd. kaynaklarını sanal bir kaynak havuzu içerisinden temin eden ve bunların güncellemesini anlık olarak gerçekleştirebilen, kullanımı saatlik olarak ücretlendirilen, veri merkezi bağımlılığı bulunmayan, sanallaştırma teknolojisi kullanarak çalışan sanal sunucu modelidir.
gartner public cloud,microsoft cloud server hosting,sql server virtual machine,windows cloud server free trial, free cloud sql server
Bedava Cloud Server

Kısaca bulut sunucular genel anlamda dosya barındırma işlemlerinde,server kurulum işlemlerinde,bot ve buna benzer işlemler için uygun olan bir sistemdir. Bulut serverlar linux ve windows tabanlı olmakla birlikte bir çok seçeneği daha mevcuttur.

Cloud Serverlar, bir çok özelliğe göre değişen bir yapıya sahiptir. Ne kadar iyi bir sunucu o kadar yüksek maliyet demektir. Yapacağınız işleme bağlı olarak satın alabileceğiniz veya bir çok firmanın bedava,ücretsiz  bulut sunucu kampanyasından yararlanabileceğiniz farklı tipte sunucular mevcut. Yapacağınız işlemlerin ve iş yükünün ağırlığına göre sunucu almak en mantıklı olanıdır. Ufak bir işlem örneğin, Bir teamspeak sunucusu kurmak için yüksek özelliklere sahip bir sunucu kiralamak yanlış olacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar