2019 Yerel(Belediye) Seçimleri Ne Zaman?

2019 Yerel(Belediye) Seçimleri Ne Zaman?

2019 yerel seçimleri ne zaman Haberleri, Güncel 2019 yerel seçimleri ne zaman haberleri ve 2019 yerel seçimleri ne zaman gelişmeleri yazımızda mevcut.

2019 Yerel Seçimleri Ne Zaman?

2019 Yerel (Belediye) Seçimleri Aşamaları Şöyle;

1 Mart 2019 Cuma - YSK'nin il seçim kurulu, il seçim kurulunun ilçe seçim kurulu kararlarına karşı yapılmış itirazları kesin olarak karara bağlamasının son günü.
Sandık kurullarının teşkili hakkında ilçe seçim kurulunca verilen kararlara karşı il seçim kuruluna yapılacak itirazın son günü.

Haberler, Yerel Seçimler, 2019 Belediye Seçimleri, Seçim Anketleri, Ne Zaman, Mart Seçimleri, Yerel Seçimler Ne Zaman,
Yerel Seçimler Ne Zaman


2 Mart 2019 Cumartesi - Aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanarak ilgili seçim kurullarına bildirilmesinin son günü.
Sandık kurullarının teşkiline dair ilçe seçim kurulu kararlarına karşı yapılan itirazın il seçim kurulunca kesin olarak karara bağlanmasının son günü.

3 Mart 2019 Pazar - Kesin aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı için il seçim kurullarınca ilan edilecek.
İl seçim kurullarınca birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına başlanacak.

9 Mart 2019 Cumartesi - İlçe seçim kurullarınca miting alanları belirlenerek siyasi partiler ve bağımsız adaylara duyurulacak.

21 Mart 2019 Perşembe - Seçim propagandası ve yasaklarının başlangıcı.

23 Mart 2019 Cumartesi - Sandık alanlarında görevli bina sorumluları, kolluk güçleri ve sandık kurulu üyelerini görev yerine ulaştırmak için görevlendirilmiş kişiler SEÇSİS'e işlenmesine yönelik çalışmalar tamamlanacak.
Seçmen kütüklerinin kesinleştirilmesinden sonra ölen seçmenlere ait bilgiler Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alınarak sandık seçmen listelerinde şerh düşülmesi için gerekli işlemler yapılacak.

24 Mart 2019 Pazar - Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak.

28 Mart 2019 Perşembe - Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri kesinleştirilerek çoğaltılacak.

29 Mart 2019 Cuma - İl ve ilçe merkezi dışında kalan köy, mahalle ve beldelerde ilçe seçim kurullarınca malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.

30 Mart 2019 Cumartesi - Seçim propagandasının sonu.

31 Mart 2019 Pazar - Oy verme günü.

Kaynak : YeniSafak

Yorum Gönder

0 Yorumlar